Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Gününü Tebrik Ediyoruz Başarılar Diliyoruz

Yeşilpınar Acil Kurye,

24 Kasım Öğretmenler Günü Olarak Çalışan Veya Çalışmayan Öğretmenlere Selamlar

Bizler eğiteme ve bilinçlenmeye çok önem veren bir şirket olarak tüm bizlere çoğu şeyi bilgileri öğreten, halen faal çalışan, emekli olmuş öğretmenlerimizin gününü tebrik ediyoruz. Hayatta olmayanları, vefat etmiş olanları da saygı ile anıyoruz. Onlar yurdun her tarafında çocuklarımızı yetiştirmeye çalışan nadide insanlardır. Onlara hayatlarında sağlık, mutluluk huzur diliyoruz. Başarılarının her zaman daim olmasını Yüce Allah tan diliyoruz, niyaz ediyoruz.

Uzun yıllardır Sanayi Mahallesi olarak bilinen bölge ismi değişmiştir. Mahallenin en uzun ve en büyük caddesi olan Sultan Selim Caddesinden ismini alarak bu cadde aynı cadde ismi ile beraber aynı olmuştur. Demek ki buranın daha sanayi ile anılmasını istemiyorlar. Burası sanayi denince aklınıza sanayi fabrika falan gelmesin. Küçük esnaflar ve dükkanlar ile beraber otomotiv sektöründe yer etmeye başlamış. Çünkü bu isim İstanbul gelişme sürecinde 70 li yıllarda buraların otomotiv tamiri ve yedek parça sektöründe geliştiği için bu ismi vermişlerdir.

Kağıthane İlçesi içinde bir çok semt ve mahallesinde büyük zorluğa rağmen hizmet veriyoruz

Daha sonra bölge dışında Maslak içinde Atatürk Oto Sanayi sitesinin açılması ile buradaki firmalar oraya taşınmışlar fakat burada gene kapanmamış ve bir çok küçük dükkan burada kalmış ve günümüze kadar gelmiştir. İşte bunları unutturmak için galiba isim değişikliği olmuştur. Kısaca söylemek gerekirse aslında burası oto sanayi sitesi diye bilinen bir bölgenin genel adı olarak bilinir. Tabi ki zamanla burası gelişme gösterdiği için baya bir değişiklik olmuştur. Bölgede Kağıthane İmam hatip Lisesi burada bulunmaktadır.  Ana caddede eski büyük dere caddesi üzerinde bir çok büyük firmaların merkezleri bulunmaktadır. Gene bu cadde üzerinde bir tane benzin istasyonu vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir